pints and crafts

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri elit

Get social:

Image Alt

O pivovare

Od roku 2014 v malom mestečku Holíč pre vás vyrábame v novootvorenom remeselnom pivovare Wywar chutné, kvalitné. nepasterizované a nefiltrované pivečko, ktorej ponuku stále rozširujeme.

História

Náš pivovar sa nachádza v budove, ktoré boli v minulosti sýpky Jozefa II. Na počesť tohto veľkého panovníka sme v roku 2011 aj pomenovali novootvorenú reštauráciu Jozef II., ktorá v sebe tiež ukrýva svoje čaro a samozrejme okrem chutných jedál, tam môžete ochutnať naše výborné pivečko Wywar. Pri výbere názvu pre náš pivovar sme opäť nadviazali na bohatú históriu mesta Holíč, ktorý v minulosti ešte za doby Márie Terézie bol nazývaný ako WYWAR.

Po rekonštrukcii priestorov a zrealizovaní výrobnej časti pivovaru prišli na svet prvé pivá. Ako prvá prišla na svet svetlá desiatka Jozef II., ktorá zaskočí výraznou plnou chuťou, na pivo tak nízkej stupňovitosti. Ďalšie uvarené pivo bolo Martin 12°, ktoré dostalo pomenovanie  podľa najstaršieho syna majiteľov pivovaru. O stupeň vyššie má polotmavý ležiak Ján 13°, ktorý nesie názov po majiteľovi pivovaru Ján Kadlec. Medzi  prvé vrchne kvasené pivečko patrí samozrejme jeden v súčasnosti  z najznámejších aleov Anna 14° jantárový špeciál, ktorý tiež zachoval našu tradíciu a svoj názov dostala po ďalšom členovi rodiny a to po manželke majiteľa pivovaru. Toto pivečko si každý obľúbil kvôli špecifickej horkej výraznej chuti a neodolateľnej chmeľovej vôni a farbe.

Naše pivá

Všetky spomínané pivá a ďalšie pripravované pivné špeciality možno ochutnať v našom pivovare. Samozrejme na spríjemnenie chvíľ u nás  nesmie chýbať široký výber jedál ako je domáca pizza, ktorá je pripravovaná na bukovom dreve a veľa ďalších lákavých pokrmov , ktoré sú vyrobené z kvalitných potravín. Našim zákazníkom sa snažíme ponúknuť to najlepšie a taktiež sme pre vás pripravili aj pivný destilát „PIVOVICA“ , ktorý je vyrobený z kvalitného sladu  v našej novootvorenej pálenici Kadlec Destillery v Kopčanoch.

Tešíme sa na Vašu návštevu 🙂

Získané ocenenia

PIVO WYWAR